Hrvatski brzoklizači osvojili su srebro u ukupnom poretku Alpe Adria Trophy serije.
Nakon što je proteklog vikenda u Celju održano posljednje od četiri natjecanja u Alpe Adria Trophy seriji na kojem su naši predstavnici u konkurenciji među 169 brzoklizača iz 23 kluba osvojili 2 zlatne, 3 srebrne i 1 brončanu medalju, objavljeni su i ukupni rezultati AAT serije za ovu sezonu. U ukupnom poretku cijele serije, u pojedinačnoj konkurenciji, članovi KBK-a Meteor osvojili su 3 zlatne, 7 srebrnih i 4 brončane medalje, dok je u ekipnom poretku u konkurenciji 25 klubova iz 12 zemalja KBK Meteor osvojio srebrnu medalju. U Celju su se tako zlatom ovjenčali seniorka Valentina Aščić i senior Martin Kolenc, dok je zlato u ukupnom poretku Alpe Adria serije osvojio senior Ivan Martinić, juniorka D Tonka Horvat te juniorka G Ivona Trgovčević. Nakon uspjeha naših brzoklizača seniora na europskoj i svjetskoj sceni, sada su i u regionalnoj ligi, sigurno i bez premca, ostvarili izvrsne rezultate osvajanjem zlata u ženskoj i muškoj konkurenciji te ekipnim srebrom. Potvrda je to da su naši brzoklizači seniori pri samom vrhu u „Alpe-Adria“ regiji. S obzirom da su naši brzoklizači u Celju osvojili medalje u svim kategorijama u kojima su se natjecali, od najmlađih juniorskih do seniora, ovi ostvareni rezultati naglašavaju dodatnu vrijednost hrvatskog uspjeha i nagovještaju svijetlu perspektivu brzog klizanja u Hrvatskoj.